Advies op maat

Contact opnemen

Wilt u advies over een specifiek onderwerp? Of heeft u een vraag of opmerking?

Vul dan het formulier in en we nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.

Advies op maat Contact opnemen
Terug naar Nieuws

”De leukste baan binnen Koninklijke Oosterhof Holman? Die heb ik!”

Sinds afgelopen mei hebben we twee nieuwe collega’s in ons team Mens & Organisatie: Nienke Hartholt (HR-adviseur) en Eline Corneth (communicatieadviseur). Nu ze hebben kunnen kennismaken met het bedrijf, vertellen ze graag over hun eerste periode en hun uitdagingen. Nienke en Eline werken veel samen en interviewden elkaar.

Eline: Hoe bevalt je eerste periode hier Nienke?

‘’Heel goed! Ik vind het onwijs leuk om voor een bedrijf te werken in plaats van een bureau. Bij een uitzendbureau werf je voor klanten, ik was eindverantwoordelijk voor meerdere klanten en vestigingen die zich hiermee bezig hielden. Nu zoek ik nieuwe collega’s voor Koninklijke Oosterhof Holman, mijn eigen collega’s dus, dat geeft veel voldoening. En ik ben in een warm bad terecht gekomen. Ik vind onze afdeling Mens & Organisatie heel leuk, maar ook de andere mensen waarmee ik samenwerk.’’

Nienke: En hoe was jouw eerste periode Eline?

‘’Ik moest eerlijk gezegd erg wennen. Ik kom natuurlijk uit een andere sector en andere omgeving, ik woon pas 1,5 jaar in het noorden. Gelukkig was iedereen erg vriendelijk en behulpzaam, zowel op kantoor als buiten. Een aantal uitvoerders hebben me hun project laten zien, daar heb ik veel van geleerd. Het is echt zo leuk hoe enthousiast collega’s over hun projecten vertellen. Het is fantastisch om met mensen samen te werken die zoveel passie hebben voor hun vak. Dat heeft me positief verrast.’’

Eline: En wat heeft jou positief verrast Nienke?

‘’Nou, dat is eigenlijk heel persoonlijk. Ik ben echt gevallen voor de functie van HR-adviseur. Maar ik vind de sector veel leuker dan ik van tevoren dacht! Het is zo divers, en we maken echt het verschil met z’n allen. We zijn continu bezig om de omgeving te verbeteren, zowel esthetisch als bijvoorbeeld op het gebied van duurzaamheid. Daar liggen de komende tijd grote uitdagingen. En er ligt ook nog een andere uitdaging: hoe vervullen we alle vacatures die nu openstaan? Door in te zetten op onze arbeidsmarktcommunicatie gaan we daar een bijdrage aan leveren.’’

Eline: Het verbeteren van onze arbeidsmarktcommunicatie is onze gemeenschappelijke uitdaging. Wat zijn voor jou de belangrijkste acties uit ons plan Nienke?

‘’Met z’n allen hebben we een enorm netwerk. De komende tijd gaan we een aantal acties doen waarbij we collega’s vragen om een nieuwe collega aan te brengen. Daar krijg je dan een bonus van € 500 voor. Daarnaast gaan we de buitenwereld laten zien hoe leuk het is om bij ons te werken. Met verhalen van collega’s bijvoorbeeld. Ook gaan we op zoveel mogelijk plekken communiceren dat we nieuwe collega’s zoeken. Bijvoorbeeld door een banner op het pand en ook stickers op onze auto’s. Maar het meest onderscheidende is toch wel onze verhalen en daarmee onze trots te delen aan de hele wereld. Zodat we het effect creëren: JA, bij dat bedrijf wil ik werken!’’     

Eline: Welke uitdagingen heb jij bij het zoeken naar nieuwe collega’s?

‘’Een heleboel! We zoeken we nog vaak naar het schaap met de 5 poten in een vacature. Maar we moeten een schaap met 3 poten zoeken en hem of haar opleiden. Opleiden is het nieuwe werven! Die cultuurverandering is een grote uitdaging. En ik zou graag de trots op ons bedrijf willen vergroten. Dat je naast de wervingsbonus een kennis tipt om bij ons te komen werken, vooral omdat je dit een mooi bedrijf vindt. En je die kennis ook een fijne baan gunt.’’

Nienke: Daar hou jij je ook mee bezig toch Eline, om collega’s trotser te maken op ons bedrijf?

‘’Zeker! Daarom heb ik stiekem ook wel de allerleukste baan haha. Want ik mag alle mooie verhalen van collega’s ophalen en delen. Ik kom op veel verschillende plekken en hoor interessante verhalen. Bijvoorbeeld van een collega die er na zijn uitvoerdersopleiding voor kiest om eerst als grondwerker te starten en later pas als uitvoerder te gaan werken. Zodat hij écht begrijpt hoe het werkt. Dat vind ik zo stoer! En ik heb dan wel communicatie gestudeerd, maar ik kijk met heel veel bewondering hoe bijvoorbeeld een grondwerker en kraanmachinist met elkaar communiceren en samenwerken. Die zijn zo goed op elkaar afgestemd, daar kan ik nog veel van leren. Die trots op onze collega’s breng ik graag over.’’

Nienke: Hoe kunnen collega’s jou daarbij helpen Eline?

‘’Ik kom dan wel op veel plekken, maar ik hoor lang niet alles. Tips zijn daarom altijd enorm welkom! Waarvan zou jij willen dat iedereen bij Koninklijke Oosterhof Holman het weet? Dat hoor ik heel graag! Ik maak er wel een artikeltje van. Ik besef me heel goed dat we vooral technische collega’s hebben, die het zelf niet altijd leuk vinden om een artikel te schrijven. Ik kom dus graag langs op je project en maak dan ook van jouw verhaal graag een verslag!’’

Eline: En hoe kunnen collega’s jou helpen Nienke?

‘’Natuurlijk door vrienden of kennissen te tippen dat we veel vacatures open hebben staan. Maar ook door te beseffen dat de markt echt is veranderd. Het wordt steeds lastiger om nieuwe collega’s te vinden. We moeten daarom een andere aanpak kiezen, bijvoorbeeld door stagiairs al een 0-uren contract aan te bieden tijdens hun studie. Zodat we verbonden met hun blijven en ze na hun studie gelijk bij ons aan de slag kunnen.’’

Deel op Facebook Deel op LinkedIN