Je bent hier: Home / Nieuws / OHBW herstelt Hofstraatbrug in Alkmaar

Lettergrootte: Tekst groter Tekst kleiner Beginwaarde

Print deze paginaPrint deze pagina

OHBW herstelt Hofstraatbrug in Alkmaar

Dinsdag 15 september `09

Onlangs heeft Oosterhof Holman Beton en Waterbouw de door een vrachtwagen beschadigde Hofstraatbrug te Alkmaar in ere herstelt.

 

De brug was dusdanig beschadigd dat de gehele hameipoort moest worden vervangen en de balans gerenoveerd. Al het reken- en tekenwerk zijn door OHBW zelf uitgevoerd. De bestaande poort is naar Harlingen vervoerd waarna er een replica van de poort is gemaakt.

 

Er was discussie over om de hamei en balans van de Hofstraatbrug van een grijze kleur te voorzien i.p.v. het Bentheimergeel dat al vanaf 1825 wordt toegepast. Hoewel dit laat-achttiende eeuwse grijs misschien historisch verantwoord is, heeft men uiteindelijk toch weer voor een gele Hofstraatbrug gekozen. Alkmaar is inmiddels bekend om haar gele ophaalbruggen in de hele binnenstad.

 

 

Voor een foto-impressie van onze werkzaamheden, klik hier.


Projecten


Op onze projecten pagina vindt u een overzicht van lopende en afgeronde projecten.