Je bent hier: Home / Beton- en waterbouw / Actueel / Nieuwe sluisdeuren uit Harlingen voor Antwerpen
Niet eerder maakte Oosterhof Holman in Harlingen zulke grote sluisdeuren als nu voor Antwerpen. De havenstad is momenteel bezig met de restauratie van de monumentale Kattendijksluis met 129 jaar de oudste van België.
De vier sluisdeuren lagen al een tijdje op de kant en waren niet meer bruikbaar. Oosterhof Holman Beton- en waterbouw pakte het werk na de bouwvak op en moet er in mei klaar mee zijn.
Eén deur weegt inclusief ijzerwerk 80 ton is 14 meter breed en 9 meter hoog. Ze zijn opgetrokken uit azobéhout, een bijzonder harde houtsoort uit tropisch West-Afrika.

Gisteren plaatsten Wiebe de Haan, Mark van Houwelingen, Robbie Volberda en Sjoerd Gravendijk het zogenaamde voorhar, de balk aan de kant waar de deuren bij elkaar komen.
Bron: Leeuwarder Courant - 4 nov. 2009
| Donderdag 26 januari `12 | |
| Zondag 01 januari `12 | |
Oosterhof Holman gecertificeerd voor niveau 5 van de CO₂-prestatieladder! |
Donderdag 22 december `11 |
| Donderdag 01 december `11 | |
Oosterhof Holman realiseert grootste hevelconstructies van Nederland |
Vrijdag 28 oktober `11 |



